Aktuality:

27.7.2018

   Nejdelší zatmění Měsíce v tomto století:

zatmění Měsíce (27.7.2018)  - Z ČR uvidíme v podstatě většinu úkazu. Při tomto zatmění budeme moci sledovat poměrně nedaleko jasnou rudou platetu Mars, která bude ten rok v opozici. Na obloze bude též rudý obr Antares - nejjasnější hvězda ve Štíru. Dalo by se tedy s nadsázkou říci, že to bude úkaz "tří rudých těles". Na obloze v té době budou i planety Jupiter a Saturn.

Hlavní fáze začne ve 21:30, jeho maximální fáze v 22:21, konec bude ve 23:13 hod. 


23.6.2018

   Dětská vědecká konference:

Přednášky a workshopy (nejen) pro zvídavé děti. 

Sobota 23. 6. 2018 KD Družba Klatovy - vstup ZDARMA.

Přijďte se podívat na náš stánek plný fyziky - Trocha fyziky nikoho nezbije!!!

Více na: http://www.spektrum-kurzy.cz/

 


9.3.2018

   Český návod pro M8-Tester elektronických součástek:

Mezi bastlíři se poslední dobou objevuje poměrně hezký tester elektronických součástek. Většinou na čínských e-shopech jej lze získat poměrně levně. Stavebnice, či již sestavený kit, se však většinou dodává bez podrobného návodu. Pro ty méně odvážné, co se nechtějí do experimentování s tímto testerem pustit bez návodu, zde přinášíme český návod multifunkčního testeru nazvaného: M8 - Transistor tester.


15.2.2018

   TABULKY: Tepelná roztažnost kapalin:

Ve fyzikálních tabulkách (konečně) doplněna tabulka součinitelů teplotní objemové roztažnosti kapalin.


23.11.2017

   Papírový spektroskop:

Zatím, co všichni blázní kvůli BLACK FRIDAY, my Vám zcela zdarma přinášíme návod na papírový spektroskop aneb Duhu do kapsy - zvláštní zjednodušený střih speciálně pro děti prvního stupně ZŠ - ideální jako náplň pro předvánoční hodiny (a to nejen na tom prvním stupni ZŠ!).


13.10.2017

   POZVÁNKA:

LISTOPAD:

Klatovská vědecká sobota (11. listopadu 2017) v rámci Týdne vědy a techniky AVČR

  • promítání a astrofyzikální přednáška s Michalem Švandou (knihovna Klatovy)
  • otevřená laboratoř - stanoviště s pokusy pro děti (podvečer - Centrum Jednička - Dům č. 1)

přesné informace na http://www.spektrum-kurzy.cz/


26.9.2017

   POZVÁNKA:

ŘÍJEN:

Zveme Vás na klatovskou Dětskou noc vědců (6. října 2017 od 19:00 hod.) - čekají na vás pokusy s kapalným dusíklem, vzdálené řízení robotů, špionážní hra a mnoho dalšího.

 

Klatovská dětská Noc vědců je určena prioritně dětem a jejich dospělákům.


19.9.2017

   Změněn přístup k „Domácí příprava”:

Materiály v záložce „Domácí příprava” jsou nyní přístupné jen uživatelům naší školy, tedy jen uživatelům z domény GYM-KT.cz!


2.9.2017

   Přidány další články:

Ze stránek Remote-LAB GymKT sem byly přesunuty následujicí články:

Všechny články nyní budou publikovány na těchto stránkách (FyzKab GymKT), zatímco stránky Remote-LAB GymKT budou sloužit jen pro měření vzdálených internetových experimentů.


3.5.2017

   Přidána výuková prezentace:

Po delší době se opět po chvilkách věnujeme vývoji výukových prezentací. Nyní je přidáva do prezentací pro 3. ročník prezentace vysvětlující funkci zemnícího kolíku v zásuvce.


2.5.2017

   FUNDUINO - Připojení periférií:

Poslední část článku věnovanému multifunkčnímu modulu Funduino pro modul Arduino se zaměřuje na připojení periférií k Multi-function Shield.


22.4.2017

   FUNDUINO - Testujeme... (ukázky funkce):

Při vytváření popisu modulu Funduino (Multi-function Shield) jsme vytvořili několik příkladů pro vyzkoušení funkčnosti tohoto modulu. Ať již se zajímate o moduly ARDUINO nebo jste čestvý majitel rozšíření FUNDUINO, možná oceníte popis funkce včetně praktických příkladů.

Odkaz na tento článek se jmenuje Testuje Funduino a najdete jej v sekci Články.


15.4.2017

   FUNDUINO - Popis Multi-funkčního Shieldu:

Při dalším rozvoji naší Vzdálené internetové laboratoře jsme se začali zabývat vývojovými moduly Arduino. Pro testování tohoto modulu (ale i stejně tak pro výuku modulu Arduino) lze využít rozšíření nazvané Multi-function Shield (Funduino). Tento kit je však dodáván bez jakéhokoliv návodu. To vývojáře asi neodradí, ale nepříjemný zdrží.

V článcích tedy uvádíme popis jednotlivých konektorů a funkcí modulu (včetně schématu): Funduino Multi-function Shield


28.2.2017

   Aktualizace fyzikálních animací (HTML5):

Některé fyzikální animace byly změněny z verze JAVA na verzi HTML5. Díky tomu je možné je spouštět i na tabletech.


24.2.2017

   Přidány další výukové prezentace:

Postupně rozšiřujeme naši sbírku výukových prezentací. Přidána byla prezentace na téma Děje s ideálním plynem a prezentace Skládání vektorů.


13.11.2016

   Nová verze: Měření na analogovém přístroji UNI-21:

Spuštěna nová verze měření na přístroji UNI-21, která nyní simuluje i měření na střídavých rozsazích a navíc umožňuje odhad chyby měření pomocí metody poloviny dílku (ZŠ) a pomocí tzv. třídy přesnosti přístroje (SŠ).

NAVÍC: Pro přístoje AVOMET a UNI-21 nafocujeme nové náhledy a připravujme nový design.


6.11.2016

   Nová verze: Měření na analogovém přístroji DU10:

Spuštěna nová verze měření na přístroji DU10 (AVOmet II), která nyní simuluje i měření na střídavých rozsazích a navíc umožňuje odhad chyby měření pomocí metody poloviny dílku (ZŠ) a pomocí tzv. třídy přesnosti přístroje (SŠ).


23.10.2016

   Měření na analogovém přístroji NTL-P3210-1P:

Na stránky přidán trenažér měření na přístroji NTL-P3210-1P, který umožňuje procvičení odečtu hodnoty z analogového (ručkového) přístroje. Tato verze nyní simuluje i měření na střídavých rozsazích a též navíc umožňuje odhad chyby měření pomocí obou nejčastěji používaných metod:

  1. metoda poloviny dílku (ZŠ)
  2. pomocí tzv. třídy přesnosti přístroje (SŠ)

K výsledku se postupně dojde formou odpovídání na jednoduché otázky, jejichž odpovědi jsou průběžně kontrolovány. Finální výsledek je nakonec nutné zapsat ve správném tvaru.


16.9.2016

   Polostínové zatmění Měsíce:

V pátek 16.9.2016 nastane polostínové zatmění Měsíce, které bude možné celé pozorovat z území ČR. Lidé budou moci sledovat tento jev zhruba čtyřicet minut. Měsíc bude při zatmění vypadat, jakoby jej někdo shora „začadil“.

Nejlépe bude úkaz pozorovatelný v maximální fázi, která nastane ve 20:55 hod.

  • Další a opět polostínové zatmění Měsíce viditelné z Česka nastane v sobotu 11. února 2017 krátce po půlnoci.
  • Výraznější zatmění (opět částečné) bude 7. srpna 2017.
  • Úplné zatmění Měsíce nastane 27. července 2018, které bude nejdelším úplným zatměním Měsíce v tomto století.

3.7.2016

   Výukové prezentace:

 

Do sekce Studium -> Pro výuku… byly přidány naše Výukové prezentace. Prezentace jsou řazeny po ročnících a odkazy na ně jsou vždy vloženy do konkrétního místa tématického plánu.

Postupně budeme nabídku rozšiřovat…


28.6.2016

   Fyzikální animace:

Provedena revize stránky s odkazy na fyzikální animace. Do budoucna se snažíme JAVA applety a FLASH animace nahradit odkazy na technologii HTML5 (spustitelné i na tabletech)


26.6.2016

   Dieta na FyzKab GymKT:

Stránky postupně ožívají. Prvním krokem je zbavit se "zbytečných kil" již nepotřebných informací a souborů, které nepovažujeme za aktuální, či se nehodí do budoucího konceptu stránek.


20.6.2016

   Fyzikální kabinet RELOADED:

Přes všechny pokusy s podporou výuky přes sociální sítě, či výukové systémy, jsme opět tam, kde v roce 2011. Po téměř 5-leté odstávce se stránky Fyzikální kabinet GymKT vracejí na web. Zatím jsou jen ve zredukované podobě z roku 2011. Design stránek byl navrácen na asi nejúspěšnější podobu.

Postupem času se stránky začnou opět vyvíjet - nečekejte však rozsah služeb a aktivity, jako byly v dobách největší slávy!Starší záznamy již nebyly aktuální, proto byly vymazány…


free counters
od 26.9.2012

(version: 16.06_2), Last modified: 26.06.2016