Fyzikální kabinet FyzKAB

Články Fyzikální pomůcky Papírový spektroskop

Papírový spektroskop

Mezi další tzv. nesmrtelné návody patří i návod na jednoduchý papírový spektroskop. Na internetu lze najít spoustu střihů. Je to vlastně papírová krabička, ve které se skrývá střípek CD disku. Já jsem však hledal takový střih, aby jej byly schopny slepit i děti z prvního stupně ZŠ.

Když jsem konečně našel takový, který vyhovoval našim požadavkům, zjistil jsem při zkušebním slepení, že je v něm chyba. Inspiroval jsem se tedy jednoduchostí tohoto střihu, ale vytvořil jsem takový, který lze slepit bez zklamíní a sprostého slova.


STŘIH NA PAPÍROVÝ SPEKTROSKOP

Zde si můžete střih na jednoduchá spektroskop stáhnout. Vytiskněte si jej na kladávkovou čtvrtku A4, dále budete pořebovat kousek CDčka. Nůžky pro děti stačí bez špičky - štěrbiny buď prořízněte skalpelem nebo lámacím nožem (to raději dětem nesvěřujte). Na slepení poslouží jakékoliv lepidlo na papír - nezapomeňte, černá část patří dovnitř. Vnější část si před slepením mohou děti ozdobit třeba pastelkami.

PDF střih stáhněte kliknutím na obrázek:
papírový spektroskop

Reklama:
UPOZORNĚNÍ:
Nesouhlasíme s vyřazením Newtonových zákonů, Ohmova zákona a zákona zachování energie z učiva fyziky základních škol v České republice!