Slavnostní předání cen soutěže VÍM PROČ

V pátek 10. června proběhlo na naší škole slavnostní předání cen našim studentům Renému Jirmusovi a Kristýně Bulínové za 2. místo v soutěži Vím proč, které získali za video „Čistější ovzduší aneb elektrostatický odlučovač popílku“.

Oba obdrželi cenu v podobě tabletu, který jistě využijí v dalším studiu. Za organizátory internetového webu Vimproc.cz ceny předali zástupci společnosti ČEZ - Ing. Pavel Šimák a Romana Balounová. Kromě předání cen před třídou spolužáků představili oba zástupci společnosti ČEZ aktivity společnosti směřující k technickému vzdělání a jeho podpory, stejně tak vysoké uplatnění na trhu práce právě absolventů s tímto druhem vzdělání.

Letošního ročníku o nejlepší fyzikální video pro vzdělávací web VÍM PROČ se za naši školu zúčastnily hned tři týmy s následujícími filmy:

Všechny týmy především zacílily na kategorii, ve které byla jejich videa posuzována odbornou porotou. Celkem se zde sešlo přes dvě stě videofilmů! Jak sama porota prohlásila:

„Vyhodnocení bylo velmi těžké, protože všechna videa byla luxusní a porota hodnotila doslova s přesností laboratorních vah. Ale jak už to bývá, nemohou vyhrát všichni.“

Video Lukáše Holečka a Kateřiny Kasalické se sice „na bednu“ neprobojovalo (škoda!), ale i tak bylo odbornou porotou zařazeno do skupiny nejlépe (pětihvězdičkově) hodnocených prací.

Video dvojice studentů Jiří Kubíček a Josef Rajal sice odborností nezaujalo, ale dle vyjádření poroty dokázalo pobavit.

Již se těšíme na další kolo této netradiční a tvořivé soutěže zaměřené na tvorbu výukového videozáznamu. Úspěch Kristýny a Reného snad bude potřebnou motivací pro účast dalších našich studentů v nepřeberném množství dalších technických soutěžích - nejen v příštím ročníku soutěže Vím proč.

 


free counters
od 26.9.2012

(version: 16.06_2), Last modified: 26.06.2016