Fyzikální kabinet FyzKAB

Slavnostní předání cen soutěže VÍM PROČ

V pátek 10. června proběhlo na naší škole slavnostní předání cen našim studentům Renému Jirmusovi a Kristýně Bulínové za 2. místo v soutěži Vím proč, které získali za video „Čistější ovzduší aneb elektrostatický odlučovač popílku“.

Oba obdrželi cenu v podobě tabletu, který jistě využijí v dalším studiu. Za organizátory internetového webu Vimproc.cz ceny předali zástupci společnosti ČEZ – Ing. Pavel Šimák a Romana Balounová. Kromě předání cen před třídou spolužáků představili oba zástupci společnosti ČEZ aktivity společnosti směřující k technickému vzdělání a jeho podpory, stejně tak vysoké uplatnění na trhu práce právě absolventů s tímto druhem vzdělání.

Letošního ročníku o nejlepší fyzikální video pro vzdělávací web VÍM PROČ se za naši školu zúčastnily hned tři týmy s následujícími filmy:

Všechny týmy především zacílily na kategorii, ve které byla jejich videa posuzována odbornou porotou. Celkem se zde sešlo přes dvě stě videofilmů! Jak sama porota prohlásila:

„Vyhodnocení bylo velmi těžké, protože všechna videa byla luxusní a porota hodnotila doslova s přesností laboratorních vah. Ale jak už to bývá, nemohou vyhrát všichni.“

Video Lukáše Holečka a Kateřiny Kasalické se sice „na bednu“ neprobojovalo (škoda!), ale i tak bylo odbornou porotou zařazeno do skupiny nejlépe (pětihvězdičkově) hodnocených prací.

Video dvojice studentů Jiří Kubíček a Josef Rajal sice odborností nezaujalo, ale dle vyjádření poroty dokázalo pobavit.

předávání cen Vím proč

předávání cen Vím proč

předávání cen Vím proč

předávání cen Vím proč

předávání cen Vím proč

předávání cen Vím proč

předávání cen Vím proč

Již se těšíme na další kolo této netradiční a tvořivé soutěže zaměřené na tvorbu výukového videozáznamu. Úspěch Kristýny a Reného snad bude potřebnou motivací pro účast dalších našich studentů v nepřeberném množství dalších technických soutěžích - nejen v příštím ročníku soutěže Vím proč.

UPOZORNĚNÍ:
Nesouhlasíme s vyřazením Newtonových zákonů, Ohmova zákona a zákona zachování energie z učiva fyziky základních škol v České republice!