Fyzikální kabinet FyzKAB
Články Moduly ESP32 a ESP32-CAM

Moduly ESP32 a ESP32-CAM

ESP není jen nějaká funkce v autě!

Společnost Espressif se objevila na trhu teprve nedávno a její populární čip s označením ESP8266 způsobil velký rozruch nejprve ve skupině nadšených „hobbystů“ (bastlířů). Později se o ESP8266 začali zajímat i profesionálové kvůli jeho vynikajícím parametrům a velmi dostupné ceně cca 3–4 USD. Tento čip v kombinaci s minimem externích komponent je v podstatě hotovým řešením vhodným jako základ pro IoT a domácí automatizaci.

Začátkem roku 2017 společnost Espressif uvedla na trh novou generaci modulu s označením ESP32, který již obsahuje dvoujádrový procesor s vyšší pracovní frekvencí a také s podporou Bluetooth protokolu. Pro pohodlnější propojení ESP32 s okolím byl rovněž zvýšen počet rozhraní. Důležité ale je, že cena tohoto nového modulu stoupla jen nepatrně v porovnání s předchozí verzí, a to je zárukou jeho rychlé adaptace v IoT zařízeních a podobných projektech.

Espressif ESP32

ESP32 – články a návody „Hezky ČESKY!“

Přestože si modul ESP32 razí cestu i do srdcí českých vývojářů, moc článků zatím v českém jazyce není. Je pravda, že v oblasti IoT jednoznačně vládne angličtina, ale to neznamená, že by se české články neměly objevovat!

Rozhodli jsme se proto na stránkách Fyzikální kabinet FyzKAB (ne)pravidelně přinášet české příspěvky k modulu ESP32 a jeho použití. Zpravidla asi půjde o kompilované překlady anglických příspěvků, ale chceme přinášet i texty plynoucí z našich zkušeností a experimentů s vývojovými kity postavenými na modulu ESP32.

Dosud zveřejněné české články a návody:


ESP32 - články česky
UPOZORNĚNÍ:
Nesouhlasíme s vyřazením Newtonových zákonů, Ohmova zákona a zákona zachování energie z učiva fyziky základních škol v České republice!