Fyzikální kabinet FyzKAB

Web Fyzikální kabinet FyzKAB je volným pokračovatelem bývalých stránek Fyzikální kabinet GymKT. Náš web chce pomáhat při výuce a studiu fyziky. Rádi bychom Vám zde přinášeli návody na různé fyzikální pomůcky, odkazy na zajímavé fyzikální animace, různé studijní texty…

A mnoho dalšího, co souvisí se slovem FYZIKA!

„Trocha fyziky nikoho nezabije…“


fyzika

V kalendáři najdete seznam připravovaných fyzikálních akcí a přednášek, termíny konání jednotlivých kol fyzikální olympiády, dny otevřených dveří, všude tam, kde se studuje fyzika nebo je vidět něco zajímavého, termíny významných astronomických úkazů…

Dále zde prezentujeme návody na stavbu fyzikálních pomůcek, návody na jejich domácí opravu, české verze HTML5 Apps, výukové prezentace, fyzikální tabulky nejen pro přímé použití v hodině fyziky (nejen pro studenty, ale i pro učitele).

A v neposlední řadě, jako na každém fyzikálním webu, zde naleznete i odkazy na další stránky týkající se užití předmětu fyzika nejen jako vědy, ale v široké oblasti lidského působení.

FyzKab v aktualitách:

22. 7. 2022

FyzKAB poletí na Mars:

I přes letní „okurkovou“ sezónu máme seznační zprávu: FyzKAB poletí na Mars!

V rámci promo akce společnosti NASA je možné poslat své jméno zapsané do paměti jednoho z čipů výzkumného modulu vesmírné expedice na Mars (červenec 2026). A to je šance, kterou si naše stránky FyzKAB nemohly nechat ujít. Již dokonce máme svůj palubní lístek, podívejte:

FyzKAB letí na Mars


Pro ty, kteří chtějí také vyslat své jméno, přidáváme odkaz na stránky Send Your Name to Mars.

22. 6. 2022

Předprázdninová zábava:

Blíží se konec školního roku – konec dalšího ne zrovna standardního školního roku. Chceme tedy v čase tohoto „předprázdninového vyklusání“ nabídnout trochu zábavy. V sekci Zábava jsme tedy doplnili pár dalších Fyzikálních písní a též zde přibyla položka Epigramy o školství.
Snad se obě sekce budou i nadále rozrůstat.

1. 5. 2022

Nová verze výukové prezentace:

Byla zcela přepracována výuková prezentace věnovaná elektrostatickému odlučovači. Prezentaci najdete v sekci STUDIUM » Pro výuku… » Výukové prezentace » Elektřina & Magnetismus.

20. 3. 2022

Online učebnice fyziky pro gymnázia:

Přidán nový odkaz na online učebnici fyziky pro gymnázia E-MANUEL. Tato učebnice sice ještě není definitivně hotova, ale zatím hotové kapitoly se dají při studiu výborně použít.

28. 2. 2022

Další nová výuková prezentace:

Přidána další výuková prezentace do kapitoly TERMODYNAMIKA. Prezentace je věnována principu samočinného sprchového hasicího zařízení (tzv. Sprinkler), který je opět založen na teplotní objemové roztažnosti kapalin.

Více aktualit a novinek…

Fyzika v kalendáři:

srpen 2022

PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Celý kalendář akcí…
Vzdálené experimenty:

Remote-LAB GymKT

Navštivte vzdáleně řízené fyzikální experimenty. Reálné fyzikální pokusy, které můžete ovládat přímo svým internetovým prohlížečem.

UPOZORNĚNÍ:
Nesouhlasíme s vyřazením Newtonových zákonů, Ohmova zákona a zákona zachování energie z učiva fyziky základních škol v České republice!