Fyzikální kabinet
FyzKAB

Web Fyzikální kabinet FyzKAB je volným pokračovatelem bývalých stránek Fyzikální kabinet GymKT. Náš web chce pomáhat při výuce a studiu fyziky. Rádi bychom Vám zde přinášeli návody na různé fyzikální pomůcky, odkazy na zajímavé fyzikální animace, neotřelé studijní texty…

A mnoho dalšího, co souvisí se slovem FYZIKA!

lupa FyzKAB

„Trocha fyziky nikoho nezabije…“

fyzika

V kalendáři najdete seznam připravovaných fyzikálních akcí a přednášek, termíny konání jednotlivých kol fyzikální olympiády, dny otevřených dveří, všude tam, kde se studuje fyzika nebo je vidět něco zajímavého, termíny významných astronomických úkazů.

Dále zde prezentujeme návody na stavbu fyzikálních pomůcek, návody na jejich domácí opravu, české verze HTML5 Apps, výukové prezentace a videa, fyzikální tabulky nejen pro přímé použití v hodině fyziky (pro studenty i učitele).

A v neposlední řadě, jako na každém fyzikálním webu, zde naleznete i odkazy na další stránky týkající se užití předmětu fyzika nejen jako vědy, ale v široké oblasti lidského působení.

FyzKab v aktualitách:

17. října 2024

Superúplněk:

Měsíc v úplňku bude tento čtvrtek vzdálen jen 357 363 kilometrů od Země. Na první a asi ani na druhý pohled to nepoznáte, ale jeho velikost na obloze bude zhruba o 15 procent větší, než když je Měsíc v tzv. odzemí, tedy nejdále od Země.

12. října 2024

kometa C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS):

Nedávno spatřená kometa se v sobotu přiblíží k Zemi na nejmenší vzdálenost. Poté ji bude možné sledovat zhruba týden, než zmizí. Znovu se v blízkosti planety objeví až za 80 tisíc let.

4. října 2024

Polární záře nad Českem:

Zemi může o víkendu zasáhnout geomagnetická bouře vyvolaná následkem nejsilnější sluneční erupce za posledních sedm let. Podle vědců by mohla ovlivnit rádiový a satelitní signál. Zároveň se však díky ní může objevit polární záře viditelná i nad Českou republikou.

4. září 2024

Diferenciální voltmetr ±10 V pro Vernier:

Přidán návod na výrobu dalšího DIY čidla pro experimentální systém Vernier. Tentokráte zde uvádíme návod na bastlířskou výrobu senzoru  Diferenciální voltmetr s rozsahem ±10 V.

21. srpna 2024

Arduino Uno: Použití přerušení:

Po článku o přerušení na modulu ESP32 (v Pythonu), přidáváme i něco k této tématice pro příznivce modulu Arduino. Do sekce „Modul Arduino (něco navíc)“ jsme přidali článek Arduino Uno: Použití přerušení.

Více aktualit a novinek…

Fyzika v kalendáři:

prosinec 2024

PoÚtStČtSoNe
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Celý kalendář akcí…


Vzdálené experimenty:

   Remote-LAB GymKT   

Navštivte vzdáleně řízené fyzikální experimenty. Reálné fyzikální pokusy, které můžete ovládat přímo svým internetovým prohlížečem.
Remote-LAB GymKT

UPOZORNĚNÍ:
Nesouhlasíme s vyřazením Newtonových zákonů, Ohmova zákona a zákona zachování energie z učiva fyziky základních škol v České republice!